A könyvek sokáig velünk maradnak, miután elolvastuk őket. Néhány esetben akár örökre- szó szerint: tetoválással.
Néhány szép könyves emléket, karaktert, idézetet is megtarthatunk így, miután befejeztük a könyvet.
Íme következzen pár kép Az éhezők viadalától a Kis Hercegig:
1. Suzanne Collins: Az éhezők viadala
Minden évben, minden körzetből kisorsolnak egy-egy tizenkét és tizennyolc év közötti fiút és lányt, akiknek részt kell venniük Az Éhezők Viadalán. Az életre-halálra zajló küzdelmet élőben közvetíti a tévé.
A trilógiát meg is filmesítették, és a filmek is hasonló sikert értek el, mint a könyvek.
2. Anthony Burgess: Gépnarancs
"A jóság belülről fakad, 6655321-es. A jóságot választjuk. Ha az embernek nincs meg a választási lehetősége, megszűnik embernek lenni." (Gépnarancs)
3. J.R.R. Tolkien: A hobbit, Gyűrűk Ura trilógia
Bár ez a felső test mozgást még nem látott, de legalább Frodó otthonának bejárata feldobja kicsit.
4. Douglas Adams: Galaxis utikalauz stopposoknak
Hogy ne felejtse el soha, a hölgy magára tetováltatta az élet értelmét, a végső választ: 42! Ezen kívül már csak egy törülközővel kell felszerelkezzen!
5. Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg
Gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt klasszikus könyv.
"– Itt a sivatagban olyan egyedül van az ember.
– Nincs kevésbé egyedül az emberek közt sem – mondta a kígyó."
6. Egy minimalista alkotás, melyet szintén A kis herceg ihletett:
7. Roald Dahl: Matilda
Ha már a mesék világa, akkor a méltán híres Roald Dahl zseniális Matildája sem maradhat el, aki 5 éves kora ellenére már kiolvasta a könyvtár összes gyerekkönyvét, és kiválóan számol fejben.
8. C.S. Lewis: Narnia Krónikái
A 7 kötetből álló sorozat második részéből (annak is a megfilmesített verziójából) ismerős lehet ez a havas táj: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény.
Következzen pár kép, amelyek általában az olvasáshoz, könyvekhez köthető.
9. Könyv és toll:
10. Egy nem túl izléses könyvhalmaz:
11. Könyv
12. Bagoly a könykupacon:
Még több kép megtekinthető a forrásnál található linken.
Forrás: popsugar.com
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
2017.10.25. 20:31:38
www.contrariwise.org/wordpress/wp-content/uploads/2009/07/P7010820-768x1024.jpg
www.contrariwise.org/wordpress/wp-content/uploads/2012/06/monday1-1024x685.jpg
i.pinimg.com/originals/11/8b/00/118b0039e240b6bdab6f5d82b80392c4.jpg
inklit.weebly.com/uploads/2/6/2/8/26288692/7603457_orig.jpg
(lehet tippelni a kedvenc íróra :-D)
Vagy, ha már önállóan kellene megterveznem, akkor mondjuk a "Non cogitamus, ergo nihil sumus" ("Nem gondolkozunk, tehát semmik /sem/ vagyunk") feliratot varratnám magamra pergamenes hatással (Walter M. Miller, Jr. Hozsánna néked, Leibowitz!-ából).
csillabella 2017.10.25. 20:49:58
(A Passuthot sem felejtettem el, sorra kerül az is :) )
2017.10.26. 06:49:59
Nálam a top 3 regény (vagy mi a csuda) tőle a Bajnokok reggelije, az Éj anyánk és persze Az ötös számú vágóhíd. Ezek közül a legkönnyebben befogadható szerintem az Éj anyánk (bár egyben ez a legnyomasztóbb is) - ráadásul ebből csinálták talán a legjobb filmadaptációt, nyilván, mert van egy normális történetszála, és a Vonnegutra jellemző abszurditás-groteszkáció ebben a regényben legfőképpen az alapszituációból következik.
Az első tőle a Hókuszpókusz volt, gimnazistaként olvastam, pontosan a megfelelő időben, egyből rajongó lettem (amúgy nem tartják kiemelkedő könyvének, ő sem tartotta, de hát az első mindig kitüntetett helyen lesz :-) ).
Esetleg ajánlom tőle a Virágvasárnapot, ami ugyan nem regény, hanem esszé(szerűsége)k, beszédek és egyéb rövidebb írások, viszont megérthető belőle, hogy miért volt annyira népszerű előadó (vagy hogy is mondják, amikor valaki beszédet tart diplomaosztókon és megnyitókon és rendezvényeken). Könnyed, szellemes, humoros, és ugyan néha a beszédnek az alkalomhoz semmi köze nem volt, de, azt hiszem, mindig tudott fontos dolgokat mondani a hallgatóságának. Vagy a novellái is könnyebben befogadhatóak (mármint az életében megjelentek, mert a hagyatékból előkerültek nem véletlenül maradtak az asztalfiókban, ő maga sosem akarta kiadatni őket, de hát az örökös...) - A hamvaskék sárkány például.
Összességében tőle nálam talán ez a sorrend:
1.) Bajnokok reggelije
2.) Virágvasárnap
3.) A hazátlan ember (bár szerintem ez már csak haladóknak való, olyan, mint egy pozitív hangoktól megtisztított Virágvasárnap, keserű, kiábrándult, komor)
Nem kell Passuth miatt szabódnod, nem kérem én számon :-)
Én általában egy-egy könyvvel úgy vagyok, hogy ha képbe kerül, és van kedvem, elolvasom, ha nincs, akkor hátrébb kerül az olvasnivalók listáján. Ami késik, nem múlik.